"מִי אוֹהֵב אֶת הַשַּבָּת?"

כל העולם כמעט!

כולנו אוהבים את השבת, את החופש שהיא מספקת לנו, את האווירה הייחודית שלה ואת המנוחה המיוחלת המגיעה לכולנו אחרי שבוע מתיש.

"אָז לָמָּה לֹא כָל יוֹם שַבָּת?"

כי בשיח הציבורי נתפסת השבת כסלע מחלוקת, כמריבה וכזירת מדון פוליטית; כי עדיין יש רבות ורבים שאין להם שבת או יום מנוחה; כי בימנו השגרה, הזמינות הגבוהה המצופה מאיתנו והתקשורת האמצעית דרך המסכים מכרסמים אט אט ביכולת שלנו לשבות, לנוח ולנפוש.

"כֵּן הַרְבֵּה יוֹתֵר מִלֹּא"

מיזם שבת UNPLUGGED מבית קרן אבי חי (ע"ר) פועל לקידום ההזדמנויות החברתיות הקיימות בשבת, בתוכן החיובי שמביאה איתה השבת ובמתנות הגדולות והקטנות שהיא מספקת לנו כחברה. מתנות שלפעמים נעלמות מתחת לשיח פלגני ומתחת לשגרה שסוחפת אותנו, בין אם זה המסך, העבודה, הלחצים והניכור המאפיינים לעתים את החברה שבה אנו חיות וחיים.

"אֲנִי אֲתָה וְאַתְּ"

מיזם שבת UNPLUGGED  מזמין את כולנו להרים את העיניים מהמסכים, להסיר את הסכִּים המכסים אותן ולהתחבר לעצמנו, לקהילתנו, לסביבתנו ולמשפחתנו; לראות את הזולת; לקחת בשתי ידיים את זמן השבת הייחודי כל כך ולהטמיע בו את שאהבה נפשנו, בין אם זה טיול בחיק הטבע, מפגשים קהילתיים, טקסים מגוונים או שבת ביתית משיבת נפש.

בפועל, מבקש המיזם לְשַׁחֵר ולהנגיש לציבור הרחב – מכל קצוות מנעד היחס למסורת –  מגוון תכנים ופעילויות "שבתיות" המגלמות את מתנות השבת, באופן שבו כל אדם, בכל שלב בחיים, יכול להתחבר אליהן.